Jak wykonuję usługę cz.2

Po upływie 4 tygodni od wysłania pierwszych zaleceń, dietetyk wpisał kolejne – otrzymane od Pani Małgorzaty – jadłospisy do Programu DrDietman. Oto one:

Jadłospis 1

Jadłospis 2

Jadłospis 3

Jadłospis 4

Jadłospis 5

Jadłospis 6

Jadłospis 7

Następnie dietetyk zapoznał się analizami jadłospisów wykonanymi przez Program DrDietman, w postaci wykresu prezentującego zbilansowanie siedmiodniowego jadłospisu i Piramidy Dobrego Odżywiania oraz Kalografu dla każdego dnia. Wykresy są widoczne poniżej.

Wykres paskowy:

Wykres paskowy 2 - Jak wykonuję usługę cz.2
Piramida 2 - Jak wykonuję usługę cz.2

Kalografy (od 1 do 7 dnia):

Dietetyk otrzymał też informację o tym, że Pani Małgorzata przytyła 2 kg, czyli dokładnie tyle ile chciała 😉

Następnie dietetyk wysłał do Pani Małgorzaty następującą wiadomość: 

„Witam Pani Małgorzato,

Na wstępie pragnę pogratulować tego, że spożywała Pani przeważnie 4 posiłki dziennie (czyli tak jak uprzednio ustaliliśmy) – tak trzymać 😉. Jednak ich rozrzut godzinowy był zbyt duży – każdy posiłek był spożywany o różnych porach. Rozumiem to, nie zawsze się da – tryb życia itd. Proszę jednak starać się spożywać posiłki o stałych porach – to sprawi, że głód będzie przychodził jedynie w porze planowanego posiłku. Pragnę też nadmienić, że ustalona przeze mnie wcześniej norma żywieniowa wraz z dziennym planem posiłków pozostają niezmienione. Chyba, że chciałaby Pani inne pory posiłków?

W trakcie najbliższych czterech tygodni proponuję by odżywiała się Pani podobnie jak dotychczas. Czyli spożywa Pani te produkty, które jada Pani zwykle, dobierając sobie skład posiłków zgodnie z apetytem. Jednak warto starać się, żeby wielkość każdego posiłku była podobna. W tym celu należy w myślach podzielić całodzienne pożywienie na tyle porcji ile będzie jadane, i starać się spożywać porcje wynikające z tego podziału. Proponuję jednak zmniejszyć niektóre porcje:

  • masło – zmniejszyć o połowę (tj. z 20 g na 10 g -> tyle maksymalnie/posiłek)
  • owoce do „owsianki” – maksymalnie 150 g (w zamian można zwiększyć ilość płatków owsianych do 50 g)
  • lody – ograniczyć spożycie do 100 g (czyli około 2 gałek)

Z niecierpliwością czekam na spis menu za cztery tygodnie”. 

Pozdrawiam